VOICE IN PUBLIC SPACE AS A COMMON ATTITUDE TO CONTEMPORARY THREATS

design workshop – research seminar – international conference

University of Applied Sciences z Darmstadt – Cracow University of Technology

Kraków 14.06.2022

Dnia 14.06. 2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”, których organizatorem byli studenci działający w Studenckim Kole Naukowym Projektowania Zrównoważonego przy Katedrze Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego wraz z opiekunami.

W warsztatach wzięło udział 33 studentów z Fachbereich Architektur z TU Darmstadt pozostających pod opieką Profesora Mathiasa Lengfelda i Evy Tippmann oraz 13 studentów z WA PK.

Celem warsztatów było zebranie przez studentów dwóch uczelni informacji na temat interpretacji zjawisk zachodzących w przestrzeniach publicznych oraz określenie zasad solidarnej postawy wobec współczesnych zagrożeń.

Wyniki swoich poszukiwań studenci zaprezentowali w formie graficznej a także opisowej w czasie seminarium, które odbyło się dzień później, 15.06.2022.