Urządzanie przestrzeni – warsztaty koła projektowania zrównoważonego

U MNIE NA AZORACH… – URZĄDZANIE PRZESTRZENI

Aktywizacja przestrzeni publicznej na Azorach. Ukazanie przestrzeni jako miejsca zdarzeń, kontaktów bezpośrednich, wspólnych aktywności społeczności.

Temat warsztatów: Urządzanie przestrzeni.

Organizator: Studenckie koło naukowe projektowania zrównoważonego

Miejsce: Teren rekreacyjny przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Chełmońskiego – od Tysięcznika (ul. M. Jaremy)

Czas: Niedziela 13.04.2014 r. godz. 10:00-11:30

Ekspert krakowskiego partnera projektu USER – dr inż. arch. Patrycja Haupt, Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Cele szczegółowe:
1. Zaaranżowanie fragmentu przestrzeni publicznej dla społeczności mieszkańców Azorów.
2. Aktywizacja mieszkańców poprzez „dobrą praktykę”. Wskazanie możliwości zorganizowania wydarzenia plenerowego bez nakładu środków, tylko poprzez zainteresowanie zaangażowanych osób.
3. Promowanie idei recyklingu poprzez użycie zużytych opakowań do projektowania „mebli urbanistycznych”.
4. Promowanie idei partycypacji społecznej w kształtowaniu i użytkowaniu przestrzeni publicznej.

Praca w grupach studenckich mieszanych 3-osobowych nad projektami małej architektury.

Tematy zadań projektowych dla poszczególnych grup:

1. Stoisko do wymiany towarów (typu lada, typu wieszak)
2. Stoisko do pracy warsztatowej z dziećmi (stoliki, „koce”)
3. Miejsce wystaw plenerowych (wystawa plansz, wystawa drobnych form)
4. Wydzielenie przestrzeni o różnej funkcji